, Kolegiata w Wejherowie 

Kolegiata w Wejherowie

Trójcy Przenajświętszej-Kolegiata Wejherowo, ul. Kościuszki 2. msze ŚwiĘte w niedziele i święta: 6: 30, 8: 00, 9: 30 (suma), 11: 15 (dla dzieci i rodziców).

Fundatorem świątyni był ówczesny właściciel Wejherowa, wojewoda malborski Jakub Wejher. Ten jednonawowy kościół o niezmienionym wyglądzie przetrwał do lat. Jednak głównym elementem upamiętniającym xxv-lecie powstania Ruchu Społecznego" Solidarność" będzie umieszczona na murze wejherowskiej kolegiaty tablica.

Wnętrze kościoła św. Trójcy przy wejherowskim rynku-boczny ołtarz w zachodniej nawie. Kolegiata Świętej Trójcy (Wejherowo). Wejherowo, Pałac Przebendowskich-Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Wejherowo, Kościół i Klasztor.

Kolegiata Gdyńska pw. nmp Królowej Polski w Gdyni, Kolegiata Wejherowska pw. Świętej Trójcy w Wejherowie. Przy Bazylice Archikatedralnej w Oliwie istnieje.
9 Lut 2010. Kolegiata pw. św. Trójcy-Wejherowo. Źródło/autor opisu: www. Wejherowo. Pl. Kolegiata pw. św. Trójcy-Wejherowo-Wejherowo-Dojazd. Panoramy sferyczne 360 x 180 stopni: krajobrazy, wnętrza, akcja! Wirtualna przechadzka po Krakowie i nie tylko! 06. 01-Inauguracja obchodów xxv-lecia istnienia chóru– uroczysta msza św. w Kolegiacie Wejherowskiej; 17. 01-Udział w koncercie kolęd chórów pomorskich. 17 Sty 2010. w poniedziałek w Kolegiacie Wejherowskiej odbędzie się siódme już spotkanie z cyklu Verba. 07. 03. 2010, godz. 16: 00, Kolegiata św. Trójcy w Wejherowie· Drukuj· Email. g. f. Handel: Hymny-Zadok zespół instrumentalny Cappelli Gedanensis. Wejherowo-Kolegiata pw. Świętej Trójcy. Barokowy Kościół wybudowany przez Jakuba Wejhera w latach 1643-1644, przebudowywany do 1927 r. 8 Maj 2010. Kolegiata-kościół nie będący katedrą, przy którym znajduje się. Kolegiata w Wejherowie (archidiecezja gdańska); Kolegiata w Węgrowie . Po modernizacji i całkowitej przebudowie systemu ogrzewania wejherowską Kolegiatę, która jest najstarszą świątynią w mieście i znajduje się. 18 Sty 2010. w Wejherowskiej Kolegiacie po raz siódmy zostały przedstawione słowa Biblii Kaszubskiej-Ewangelia wg św. Łukasza w przekładzie o. Dr. Wejherowo: promocje lso w kolegiacie· AKTUALNOŚCI· 100_ 0142 Dnia 25. 01. 2009 r. w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Wejherowie odbyła się promocja. 29 Maj 2010. Fotoblog modelarz. Flog. Pl. Kolegiata, Wejherowo. Kolegiata– kościół nie będący katedrą, przy którym znajduje się zgr. Kolegiacie Wejherowskiej. Przemarsz pocztów sztandarowych sprzed Domu. Rzemiosła w Wejherowie. Starszyzna Cechowa oraz zaproszeni goście.

Zastąpiła ryglową świątynię zamykającą zachodnią pierzeję rynku, którą ufundował Jakub Wejher w 1643 r. w drugiej połowie xix w. Kolegiatę poprzedzono od. 30 Maj 2010. PolskieKrajobrazy. Pl to pierwszy fotograficzny przewodnik po Polsce. Zrób zdjęcie ciekawego miejsca w naszym kraju i opublikuj je w serwisie. " Pięć edycji Verba Sacra– Biblia Kaszubska w wejherowskiej kolegiacie nasunęło myśl, by zebrać w formie albumowej swoistą dokumentację tego wyjątkowego
. Anny znajduje obraz Matki Boskiej Wejherowskiej. Warto również zobaczyć Kolegiatę przy rynku, kościół św. Leona (do wojny protestancki).
Para młoda podpisuje akt ślubu, fotograf na ślub-wejherowo, kolegiata w kartuzach· plener ślubny, plenerowe zdjęcia ślubne, zdjęcia ślubne jesienią, . 17 w Kolegiacie wejherowskiej. Spotkanie poświęcone Ewangelii wg św. Jana jest 73 prezentacją w ramach projektu Verba Sacra.

Już po raz piąty Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zainaugurował z gospodarzem wejherowskiej Kolegiaty ks. Prałatem Tadeuszem Reszka, wielkie. Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki od 1800 do 2000 w dużej salce parafialnej przy Kolegiacie św. Trójcy w Wejherowie. Zapraszamy! Godnym polecenia wspaniałym zabytkiem sakralnym jest wejherowska kolegiata znajdująca się na rynku. Turysta może odpocząć w dużym kompleksie parkowym, . Adama Sikory ofm, 19 stycznia będzie czytała w wejherowskiej Kolegiacie Danuta Stenka. To wielkie wydarzenie jest częścią cyklu Verba Sacra. Koncert w kolegiacie Trójcy Przenajświętszej w Wejherowie. Wejherowa i okolic w dniu 17 stycznia br. Po brzegi wypełnili wejherowską kolegiatę. Wejherowo, os. Staszica, lipiec 2009r. 103 views This photo is mapped. Kolegiata w Wejherowie. 62 views This photo is mapped This photo is selected for. Bezpłatna baza noclegowa Wejherowo. Koncerty organowe w wejherowskiej kolegiacie; kameralne koncerty wigilijne w wejherowskiej kolegiacie. Świętej Trójcy-kościół parafialny Świętej Trójcy (Kolegiata Wejherowska), ul. Kościuszki 2 oraz kościół cmentarny Chrystusa Pana Zmartwychwstałego, ul.
19 Kwi 2010. 9. 30 w dniu pogrzebu Pary Prezydenckiej w wejherowskiej kolegiacie odbędzie się uroczysta Msza Św. Urząd Miejski w Wejherowie, tel.

W Wejherowskiej Kolegiacie miała miejsce uroczysta Msza św. Upamiętniająca osobę ks. Prałata Bogusława Żurawskiego. Mszę św. Koncelebrował Ksiądz Arcybiskup. 12 Marca) i przemaszeruje do Kolegiaty Wejherowskiej, gdzie odbędzie się msza o godz. 9. 30. 02. 04. 2010, Wielki Piątek, godz. 10. 00 Wejherowskie Misterium. Wejherowska„ Verba Sacra-2009” w wejherowskiej kolegiacie odbyła się po raz szósty Verba Sacra-Modlitwy Katedr Polskich z udziałem Danuty Stenki.
Kolegiatę– kościół wybudowany przez Jakuba Wejhera w latach 1643-1644, obecny kształt z 1927 roku zachował barokowy charakter. We wnętrzu świątyni warto. 18 Sty 2010. Jedynie prezentacje„ Biblii Kaszubskiej” odbywały się w Wejherowie– stolicy Kaszub. Recytacja fragmentów Ewangelii św. Łukasza w kolegiacie
. Kolegiata p. w. św. Trójcy z 1754 r. w Wejherowie; Klasztor oo. Reformatorów zbudowany w latach 1648-1651 z kryptą rodu Wejherów i. Kolegiata– kościół nie będący katedrą, przy którym znajduje się zgromadzenie. Kolegiata w Wejherowie (archidiecezja gdańska); Kolegiata w Węgrowie.
Reformatów 19; Parafia Świętej Trójcy– kościół parafialny Świętej Trójcy (kolegiata Wejherowska), ul. Kościuszki 2 oraz kościół cmentarny Chrystusa Pana.

1 Kwi 2010. Premiera filmu odbyła się rok później przy pełnych ławkach w kolegiacie wejherowskiej. Przez zapełnione ulice Gdańska. Premiera filmu odbywa w 2006 r. w Kolegiacie Wejherowskiej, cieszy się wielkim zainteresowaniem. Film jest również emitowany na antenie ogólnopolskiej tv.
Serdecznie zaprasza do Kolegiaty Wejherowskiej w poniedziałek 18 stycznia 2010 roku o godz. 17: 00, na siódme już spotkanie z tłumaczeniami Biblii z języka

. Premiera filmu odbywa się rok później przy pełnych ławkach w Kolegiacie Wejherowskiej. Film cieszy się wielkim zainteresowaniem i oczekuje.

2 Maj 2010. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w wejherowskiej Kolegiacie, po której Prezes Zarządu Krystyna Tomaszunas otworzyła festyn. Kolegiatę– kościół wybudowany przez Jakuba Wejhera w latach 1643– 1644, obecnykształt z 1927 roku zachował barokowy charakter. We wnętrzu świątyni warto. Tym bardziej cieszą świąteczne inicjatywy muzyczne dla bardziej wymagających, jak organizowane koncerty wigilijne w Kolegiacie Wejherowskiej. Wejherowo, Kolegiata. Wtorek, 12 sierpnia. Muzyczna Biesiada z Kaszubską Tabaką. Karwia, estrada plenerowa. środa, 13 sierpnia. Trójcy Przenajświętszej-Kolegiata Wejherowo, ul. Kościuszki 2 Msze św. w niedziele: poranna 6. 30, 8. 00, suma parafialna 9. 30, dla dzieci 11. 15. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w wejherowskiej Kolegiacie, po której Prezes Zarządu Krystyna Tomaszunas otworzyła festyn rekreacyjny na placu
. w oficjalnym zakończeniu festiwalu i wręczeniu nagród, które odbyło się w wejherowskiej kolegiacie, uczestniczył przedsatwiciel rządu.
Kolegiata w wejherowie. Poniedziałek. 22 stycznia 2007 roku. Godzina 17. 00. Biblia Kaszubska. Ewangelia wg Św. Marka. Czyta. Danuta Stenka. Wybór tekstów z Ewangelii Markowej czytanych dzisiaj w wejherowskiej kolegiacie w języku kaszubskim niech dzięki Duchowi zesłanemu przez Jezusa. Wirtualna panorama sferyczna 360 stopni-Wejherowo-Rynek. Wirtualna panorama sferyczna 360 stopni-Wejherowo-Kolegiata. 2 tys. Osób, w tym władze Miasta Wejherowa z prezydentem Krzysztofem. a także za wyniesienie przed 5 laty wejherowskiej fary do godności kolegiaty i. Pałac Przebendowskich i Keyserlingków i inne zabytki w Wejherowie Opisy i zdjęcia zabytków: Kalwaria Wejherowska, Ratusz, Pałac, Kolegiata.
Koncert w Kolegiacie. Fracek64— October 30, 2008— Koncert w Kolegiacie. QueueCBS aresztowanie na drodze wejherowo19236 viewsganark7
. 17: 00 w Kolegiacie Wejherowskiej pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej. Amerykańska młodzież wraz z opiekunami zapozna się także. 12 Marca) i przemaszeruje do Kolegiaty Wejherowskiej, gdzie odbędzie się Msza św. o godz. 930. 02. 04. 2010r. Wielki Piątek, godz. 1000 Wejherowskie.

Św. Anny-Sanktuarium Matki Bożej Wejherowskiej. • Kolegiata. • Pałac Przebendowskich i Keyserlingków-siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki.

25 Maj 2010. 2010-Kami* Kolegiata w Wejherowie, Casilla w Kębłowie, zespół Yacotaco 16. 10. 2010 Pusia105-Kościół Pomieczyno, sala Dworek Barwik. Kalwaria Wejherowska (xvii w. Kolegiata p. w. św. Trójcy z 1754 r. w Wejherowie; Klasztor oo. Reformatorów zbudowany w latach 1648-1651 z kryptą rodu.

Podczas składania kwiatów pod Krzyżem Wdzięczności na Placu Jana Pawła ii przy wejherowskiej kolegiacie. Rozmiar pliku: 66 kb]. Galeria zdjęć polskich miast-Wejherowo-linki do stron www, ulice, zdjęcia. Opisy i zdjęcia zabytków: Kalwaria Wejherowska, Ratusz, Pałac, Kolegiata.
Mszą Świętą w wejherowskiej Kolegiacie koncelebrowaną przez abp Tadeusza Gocłowskiego rozpoczęły się uroczystości inaugurujące kolejny rok akademicki kpsw. Uroczysty Koncert w Kolegiacie Wejherowskiej! 2. Witam. Jest ktoś zinteresowany katalogiem avon? Pi… Joasia Cichy idź do. 04. 12. 2009 11: 13. Kolegiata pw. Trójcy Świętej przy Pl. Jakuba Wejhera* Poewangelicki kościół pw. św. Stanisława Kostki* Konwikt pw. św. Leona Wielkiego. 13 Sty 2010. w wejherowskiej Kolegiacie zostaną zaprezentowane przez znaną aktorkę Danutę Stenkę słowa Biblii Kaszubskiej-Ewangelia wg. św. Kolegiata pw. Trójcy Przenajświętszej Wejherowo, Pl. Jakuba Wejhera Niedzielne Koncerty Organowe, wystąpia: Nils Garson (Szwecja)-organy i Kaliningradzka. Wygranego? będzie teraz zasłaniać w znacznej mierze kolegiatę, stary szpitalik oraz ratusz. i będzie centralnym obiektem na Placu Jakuba Wejhera.? Z myślą o mieszkańcach i turystach Urząd Miejski w Wejherowie i Wejherowskie. 16. 08 (niedziela), Kolegiata, godz. 18. 00-Witold Zalewski, The European.

Pierwszy dzień pielgrzymki zakończyła Msza Święta w Kolegiacie w Wejherowie. Drugiego dnia wielu z nas pojechało pociągiem, aby udać się w drogę powrotną do.

Natomiast w Wejherowie, 21 grudnia o 19 15 w Kolegiacie Wejherowskiej odbędzie się Koncert Wigilijny w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej– Sopot pod . w tym samym dniu, 22 stycznia, w wejherowskiej kolegiacie odbyło się czwarte spotkanie z cyklu" Verba Sacra-Modlitwy Katedr Polskich.
. 19 stycznia o godzinie 17: 00, w wejherowskiej Kolegiacie (Fara), w ramach cyklu Verba Sacra– Modlitwy katedr polskich, będzie miała miejsce . Co nie zginęła– mówił 10 września podczas Mszy św. w kolegiacie pw. Trójcy Świętej w Wejherowie biskup polowy Tadeusz Płoski. Na wieży wejherowskiej kolegiaty zawisł zegar z kurantem. Dzięki temu mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić czas i słuchać melodii. Obecnie Kolegiata* poewangelicki, neogotycki kościół św. Tym samym powstało w Wejherowie sanktuarium Pasyjno-Maryjne, które jest celem licznych. Kartuzy-xiv w. Kolegiata zakonu Kartuzów; Wejherowo: Kalwaria Wejherowska; Ratusz; kolegiata pw. św. Trójcy; kościół pw. św. Stanisława Kostki; szpitalik

. Kolegiata pw. Trójcy Świętej przy Pl. Jakuba Wejhera* Poewangelicki kościół pw. św. Stanisława Kostki* Konwikt pw. św. Leona Wielkiego.